Blog

21 marca 2024
Jak prawidłowo przewozić olej rzepakowy cysterną?

Olej rzepakowy jako produkt spożywczy i surowiec przemysłowy jest bardzo ważny w wielu sektorach gospodarki, dlatego jego transport musi odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów jakości i higieny. Przedstawiamy podstawowe zasady przewożenia oleju rzepakowego cysterną. Przygotowanie cysterny i kontrola przed transportem Cysterny przeznaczone do transportu oleju rzepakowego muszą być hermetycznie zamknięte, aby uniknąć kontaminacji ładunku […]

Czytaj więcej
15 stycznia 2024
Wszystko, co warto wiedzieć o cysternach

Cysterny to jedne z najważniejszych elementów współczesnego transportu, które pozwalają na przewóz płynów o różnym przeznaczeniu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, omawiając zarówno budowę cystern, jak i ich różnorodne zastosowania. Budowa cystern Cysterny to specjalistyczne pojazdy służące do przewozu płynów. Składają się z dwóch głównych elementów – naczepy oraz zbiornika. Konstrukcja zbiornika […]

Czytaj więcej
14 listopada 2023
Przewóz czekolady cysterną od A do Z

Transport towarów spożywczych, takich jak czekolada, wymaga nie tylko odpowiednich warunków przechowywania, ale i specjalistycznych rozwiązań transportowych. W Good Logistic specjalizujemy się w przewozie płynnych produktów spożywczych, w tym czekolady, której transport cysternami musi odbywać się w ścisłym reżimie temperaturowym, zapewniając zachowanie jej jakości i właściwości.

Czytaj więcej
11 września 2023
Jakie warunki powinny być zapewnione podczas transportu soku?

Transport soków cysternami jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w branży spożywczej, ale wymaga spełnienia określonych warunków. W tym wpisie przedstawimy, jakie są te warunki i dlaczego są tak ważne.

Czytaj więcej
11 lipca 2023
Cysterna do przewozu mleka: czym powinna się charakteryzować?

Cysterna do przewozu mleka to niezbędny element w branży mleczarskiej, zapewniający bezpieczny transport surowca od rolników do zakładów przetwórczych. Właściwe wyposażenie i konstrukcja cysterny mają kluczowe znaczenie dla utrzymania jakości mleka oraz spełnienia wszelkich norm sanitarnych. Poniższy artykuł przedstawia, jakie cechy powinna posiadać odpowiednia cysterna do przewozu mleka.

Czytaj więcej
16 maja 2023
W jaki sposób zapewnia się bezpieczeństwo transportu żywności w cysternach?

Bezpieczeństwo transportu żywności jest kwestią krytyczną dla zdrowia konsumentów. Konieczne jest uwzględnienie jego różnych elementów, aby zapewnić pewny transport jedzenia. W tym artykule omówione zostaną najważniejsze elementy bezpieczeństwa transportu cysternami spożywczymi, które należy wziąć pod uwagę podczas przewozu m.in. mleka, koncentratów owocowych, oleju rzepakowego itp. Dowiedz się więcej na ten temat!

Czytaj więcej
31 marca 2023
Przewóz aseptyczny, czyli jaki?

Różne surowce należy transportować określony sposób. W przypadku substancji wymagających zachowania sterylnych warunków konieczne jest zastosowanie specjalistycznych cystern. Pozwalają one uchronić przewożony towar przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Czym dokładnie jest transport aseptyczny i kiedy się z niego korzysta?

Czytaj więcej
6 lutego 2023
Do czego służy kompresor bezolejowy?

Kompresor to element, który pozwala na uzyskanie wysokiego ciśnienia, o wartości nawet 10 barów. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów tego typu urządzeń. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim te bezolejowe. Do czego są wykorzystywane i czym różnią się od pozostałych modelu? Poznaj najważniejsze informacje o kompresorach bezolejowych i ich zastosowaniu.

Czytaj więcej
30 listopada 2022
Jak wygląda czyszczenie cystern spożywczych?

Cysterny to pojazdy powszechnie wykorzystywane do przewożenia substancji płynnych. Muszą być one jednak regularnie czyszczone, by zapewniać bezpieczeństwo transportu. Istnieją restrykcyjne normy, które dotyczą mycia cystern. Mają one ogromne znaczenie przede wszystkim w przypadku transportowania produktów spożywczych. Jak wygląda utrzymanie takich pojazdów w czystości?

Czytaj więcej
30 listopada 2022
Czym jest certyfikat EFTCO?

Przewóz substancji cysternami wymaga zastosowania się do skomplikowanych zasad. Mają one za zadanie zabezpieczyć towar przed zmianą jego właściwości w trakcie transportu, a także zadbać o jakość produktów trafiających do klienta. To z tego powodu tak ważne jest zdobycie specjalnego certyfikatu EFTCO, który obok wielu innych norm potwierdza bezpieczeństwo przewozu. Czego dotyczy ten dokument?

Czytaj więcej
logoblue
Good Logistic Adam Grzeszczak
Rembertów, ul. Sosnowa 16, 05-555 Tarczyn, NIP: PL1231071302
Tel: +48 508 096 157, e-mail: adam@goodlogistic.pl, e-mail: info@goodlogistic.pl